تبلیغات
سلام - دختر جوان و ایدز

دختر جوان و ایدز

سه شنبه 29 آبان 1386 , توسط محسن محسن
دختر جوان و ایدز

دختران در سن کمتر و به میزان بیشتری نسبت به پسران در معرض خطر آلودگی به ویروس اچ. آی. وی. قرار دارند.

 

عشق و لذت از ارتباط جنسی و نزدیکی

در یک رابطه و داشتن شریک جنسی آن چیزی که مهم است، لذت بردن و رضایت هر دو طرف ازاین ارتباط می باشد. لذت و رضایت ازهر آنچه که انجام می دهید و همه آن چیزهایی که بر روی شما انجام می شود.

رابطه جنسی بین دو شخص نه فقط برای ارضای تن، بلکه همچنین برای رضایت و سلامت روح و روان می باشد. شکل های گوناگونی از ارتباط بین انسان ها وجود دارد چه رابطه با مرد، رابطه با زن، غیر همجنس و همجنس. ستایش، معاشقه، بوسیدن، نوازش و یکدیگر را به اوج لذت رساندن.

در یک رابطه جنسی اجازه بدهید هر کاری که به شما احساس رضایت می دهد انجام گیرد. اما اجازه ندهید چیزی را که به آن میل ندارید و یا از آن لذت نمی برید، انجام پذیرد. از همه مهم تر تحت هیچ شرایطی سلامت خود را با انجام کارهای خطرناک به بازی نگیرید و در این مورد سهل انگاری نکنید.

آموزش کلید حل مشکل است.

سعی کنید درباره مسایلی که ممکن است در زندگی با آن مواجه شوید بیاموزید تا در صورت برخورد انتخاب و عکس العمل صحیح از خود بروز دهید. ضمناً برای اینکه یک رابطه مطمئن تر و کم خطرتر داشته باشید، قسمت آموزش های جنسی این سایت را با دقت مطالعه کنید.

در یک رابطه جنسی مطمئن تر، به خاطر روی آوردن بیشتر به کارهایی مانند نوازش، بوسه، معاشقه و استفاده از کاندوم، لذت و رضایت بیشتری را خواهید داشت، علاوه بر آنکه سلامتی را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

آیا دختران نوجوان و جوان در معرض خطر آلوده شدن قرار دارند؟

جوانان یکی از گروه هایی بودند که به مراتب در مقابل اچ. آی. وی. و ایدز ایمن بودند. اما امروزه بیش از نیمی از افرادی که آلوده می شوند را جوانان زیر 25 سال تشکیل می دهند. در این میان دختران به میزان بیشتری و به نسبت پسران هم سن خود در سنین پایین تری در معرض خطر آلودگی به ویروس اچ. آی. وی. قرار گرفته اند. 2

دختران جوان در هنگام داشتن رابطه جنسی دارای قدرت تصمیم گیری کمی هستند. به دلیل کمتر بودن سن بلوغ جنسی و شروع فعالیت های جنسی در سنین پایین تر با مسایلی مانند رابطه امن تر معمولاً آگاهی کم تری دارند. و یا در استفاده ازوسایل محافظتی مانند کاندوم یا شرایط انتخاب کردن را ندارند و یا آگاهی و دانش لازم در این باره را ندارند. آنان همچنین برای محافظت از خود در برابر مشکلاتی مانند سوءاستفاده جنسی، بهره برداری جنسی واعتیاد بسیار آسیب پذیر می باشند.

چرا دختران در سنین جوان تری درمعرض خطر قرار دارند؟

چرا دختران جوان نسبت به همسالان پسر خود زودتر و بیشتر آلوده می شوند؟

بسیاری از دختران جوان به دلیل داشتن شریک جنسی مرد بزرگتر از خود و گاه داشتن همسر مسن تر آلوده می شوند. همچنین دیواره های واژن یک دختر نوجوان به راحتی دچار زخم می شود و به نسبت یک زن مسن تر برای دریافت آلودگی بسیار مستعد تر می باشد.

بنابراین آسیب پذیری در دختران ترکیبی از مسایل طبیعت زیستی و همچنین اجتماعی می باشد.

دختران جوان بسیاری دچار آلودگی شده اند به دلیل اینکه در موقعیتی آسیب پذیری قرار داشته اند، برای نمونه کار کردن به عنوان کارمند و یا خدمتکار دختر در بین آشنایان و یا کارفرمایان ثروتمند که آنان را مورد تجاوز قرار داده اند. علاوه بر این خیلی از دخترهای جوان وقتی به یک رابطه طولانی و یا ازدواج تن می دهند به دلیل داشتن نیاز و فقدان امنیت لازم به ارتباط با مردهای مسن تر و با اختلاف سنی قابل توجه تن می دهند.

بسیاری از دختران جوان نیز ممکن است به علت نیاز مالی به رابطه با یک مرد مسن تر تن بدهند که ممکن است از آن ها انتظار عدم استفاده از کاندوم را داشته باشد.

دیگر دلایل آسیب پذیر تر بودن دختران جوان

•  معمولاً دختران جوان به نسبت پسرها و مردان دستیابی کمتری به مراقبت های پزشکی دارند. همچنین آنان معمولاً بایستی برای پرداخت هزینه های پزشکی و مراقبت های بهداشتی از مردان (همسر، پدر و یا برادر) خواهش کنند و از آنان بخواهند که این هزینه ها را پرداخت کنند.

•  هنوز دختران جوان بسیاری هستند که به ازدواج نواخواسته و زود هنگام تن می دهند که این موضوع آنان را از دستیابی به آموزش کافی و مورد نیاز باز می دارد. در موارد بسیاری برای دختران از سوی اقوام تصمیم گرفته می شود که چه زمانی خانه والدین را ترک کنند و به ازدواج تن بدهند.

•  مردان بسیاری هستند که با داشتن سن بالا به جستجوی دختران باکره و به اصطلاح پاک و دست نخورده می پردازند.

•  بسیاری از افراد جوان اچ.آی. وی. و ایدز را موضوع خود نمی دانند، بسیاری از افراد بین 15 تا 19 سال گمان می کنند که در معرض خطر آلودگی قرار ندارند. (ضرب المثلی قدیمی در این باره می گوید که همه گمان می کنند که مرگ فقط مال همسایه می باشد.)