تبلیغات
سلام - همجنس بازان زن

همجنس بازان زن

سه شنبه 29 آبان 1386 , توسط محسن محسن
همجنس بازان زن

 

آیا زنان همجنسگرا هم در معرض خطر آلودگی قرار دارند؟

زنان همجنسگرا نیز از جمله گروه های در معرض خطر آلوده شدن به ویروس اچ. آی. وی. می باشند . هر چند که تصورغلط عمومی بر آن است که این گروه بر عکس همجنس بازان مرد به دلیل عدم امکان دخول مستقیم و طبیعی در خطر نمی باشد.
هیچ زنی از سابقه جنسی شریک جنسی زن خود کاملاً آگاه نبوده و نمی داند که سابقاً با چه مردی بوده است و یا شاید قبلاً مواد مخدر تزریقی استفاده کرده و آ یا شاید هنوز هم استفاده می کند. همچنین احتمال اینکه سکس با یک زن داشته که قبلاً با یک مرد بوده است و ...

آیا توجه به نوع همجنس و همجنسگرایی یک دوره از بلوغ افراد جوان است؟

برای بعضی افراد آری و برای بعضی نه. بسیاری از افراد در دوران بلوغ جنسی خود، تجربه و احساسی از ارتباط و رابطه جنسی با شریک همجنس نداشته اند. در تحقیقی که در سال 90 میلادی در کشور انگلستان صورت گرفت نشان داد که بسیاری از زنان اولین رابطه خود با شریک جنسی همجنس را برای نخستین بار در دوره های سنی بیست سالگی، سی سالگی و یا حتی مسن تر تجربه کرده اند. اما شواهدی وجود دارد که نشان می دهد برای اغلب این افراد تجربه همبستری با شریک همجنس بیشتر جنبه یک نوع تجربه جدید و یا گذر از مرحله ای به مرحله دیگر داشته است. و این نمی تواند که دلیلی به همجنس گرا بودن آنان باشد.

در جوامع ایران، افغانستان و تاجیکستان روش علمی دقیقی برای بررسی این موضوع وجود ندارد اما احتمال می رود که به دلیل شرایط اجتماعی و محیطی ایران، در مواردی اولین تجربه های دختران جوان نسبت به مسایل جنسی، کنجکاوی ها و فراگیری های جنسی آنان، با شریک جنسی همجنس شکل می گیرد که این موضوع می تواند بیشتر جنبه تجربه و گذر به بلوغ جنسی را داشته باشد. آنان سعی می کنند که از این راه جایگاه شخصیتی خود را بیابند و بدانند که در دوران بزرگسالی چه خواهند خواست. از این جهت این دوره می تواند کاملاً طبیعی باشد.

رابطه جنسی امن تر برای زنان همجنسگرا

·         در موقع نزدیکی جنسی وتماس دهانی – واژینال و یا دهانی – مقعدی از یک محافظ دهانی دندانپزشکی استفاده کنید. یک محافظ دهانی یک تکه پلاستکی از جنس لاتکس به ابعاد حدود 15 سانتیمتر می باشد که برای استفاده درجراحی های دهان و دندانپزشکی ساخته شده است. در فروشگاه های وسایل پزشکی و یا داروخانه ها می توانید آن را تهیه نمایید.

·         در موقع تماس های جنسی در صورت داخل کردن انگشت خود به داخل واژینال و یا مقعد از دستکش های جراحی لاتکس استفاده کنید به خصوص اگر در دستتان زخم و یا خراشی وجود دارشته باشد.

در صورت استفاده از آلت مصنوعی به صورت مشترک حتماً از کاندوم استفاده نمایید

زنان همجنسگرایی که در معرض خطر هستند

·         در صورت اعتیاد به مواد مخدر تزریقی، کسانی که از سرنگ، سوزن، قاشق و پنبه به طور مشترک استفاده می کنند.

·         کسانی که با مرد تماس داشته و هنگام دخول آلت تناسلی مرد، از کاندوم استفاده نکرده و یا صحیح استفاده نمی کنند.

کسانی که در رابطه سکس دهانی با واژن زن آلوده محافظ دهانی استفاده نمی کنند تا از تماس ترشحات واژن و یا خون با دهان جلوگیری کند.